System kontroli dostępu ROGER

ATRYBUTY:


PRODUCENCI:


Filtruj Czyść

  • MC16-PAC-ST-1-KIT zestaw kontroli dostępu
    Zestaw kontroli dostępu przeznaczony do obsługi jednego przejścia w systemie RACS 5 v2 w wersji ST. W skład zestawu wchodzi metalowa obudowa z zasilaczem oraz sieciowy kontroler dostępu. Zestaw umożliwia obsługę jednego dwustronnego przejścia z wykorzystaniem czytników RS485 (czytniki serii MCT oraz czytniki serii OSR z protokołem OSDP), RACS CLK/DTA (czytniki serii PRT) lub czytników z interfejsem Wiegand. Czytniki oraz zamek są zasilane z wyjść zasilających znajdujących się na kontrolerze, które mogą dostarczyć odpowiednio 0,2 A i 1,0 A. Dołączony w zestawie zasilacz umożliwia kompletne zasilenie kontrolowanego przejścia.
     
  • MCX402-1-KIT zestaw ekspandera dostępu

     MCX402-1-KIT to zestaw ekspandera dostępu na jedno przejście kontrolowane dwustronnie w systemie RACS 5 z wykorzystaniem czytników z interfejsem Wiegand albo czytników PRT (RACS CLK/DTA) w zależności od wgranego do ekspandera oprogramowania firmowego. Zestaw zawiera ekspander MCX402-BRD oraz metalową obudowę ME14-24V wraz z zasilaczem 24VDC/50W. Obudowa jest przystosowana do instalacji akumulatora 7Ah w celu zapewnienia zasilania awaryjnego. Wszystkie elementy kontrolowanego przejścia w tym czytniki oraz zamek drzwi można zasilić z zestawu. Przed podłączeniem ekspandera do kontrolera dostępu należy nadać mu niepowtarzalny adres RS485 z zakresu 100-115. Zaprogramowanie adresu może być wykonane z poziomu komputera (program Roger VDM) lub manualnie. Konfigurowanie ustawień ekspandera z poziomu programu Roger VDM wymaga użycia interfejsu RUD-1.

  • MC16-AZC zaawansowany kontroler strefy dostępu

    Zawansowany kontroler strefy dostępu MC16-AZC jest odmianą standardowego kontrolera dostępu MC16-PAC (system RACS 5), w którym jedna ze stref dostępu może podlegać dodatkowym, zaawansowanym mechanizmom kontroli dostępu. Do mechanizmów tych zalicza się limit ilości wejść do strefy, limit ilości dni z dostępem do strefy, limit ilości dni braku wejść do strefy oraz grupowe limity obecności w strefie. Limit ilości wejść do strefy określa ilość wejść po osiągnięciu, której kontroler blokuje prawo dostępu do strefy. Limit dni z dostępem określa ilość dni w ciągu, których kontroler może przyznać dostęp do strefy, przy czym dni te nie muszą następować po sobie. Obydwa te mechanizmy zwykle znajdują zastosowanie przy kontroli dostępu do miejsc, do których dostęp podlega opłatom (np. obiekty rekreacyjne) lub jest wymagane ograniczenie ilości wejść (np. dostęp jednokrotny). Limit dni nieobecności określa ilość następujących po sobie dni, w których użytkownik nie wszedł do strefy a po osiągnięciu, której prawo dostępu zostanie automatycznie zablokowane. Funkcja ta może być wykorzystana do automatycznego blokowania dostępu w przypadku, gdy użytkownik zgubi lub nie zwróci identyfikatora administratorowi systemu. Grupowe limity obecności umożliwiają kontrolę obecności w strefie z uwzględnieniem podziału na grupy. Funkcjonalność ta jest zwykle wykorzystywana przy organizacji kontroli dostępu do parkingów współużytkowanych przez wielu najemców biurowca. System RACS 5 umożliwia rozpoznawanie numerów rejestracyjnych, co w połączeniu z funkcją grupowych limitów obecności daje możliwość kompleksowej, zintegrowanej z całym systemem kontroli dostępu obsługi parkingów w oparciu o autonomiczny kontroler MC16-AZC.Wszystkie omówione funkcje limitów definiowane są indywidualnie dla każdego użytkownika systemu. Aktualne wartości limitów mogą być w dowolnej chwili odczytane i skorygowane przez operatora systemu. Kontroler MC16-AZC jest zgodny sprzętowo z innymi kontrolerami rodziny kontrolerów MC16 i może obsługiwać do 16 przejść, przy czym tylko jedna ze stref może podlegać omówionym wcześniej zaawansowanym funkcjom kontroli dostępu. Podana cena dotyczy kontrolera z licencją na dwa przejścia

  • MC16-IAC kontroler stref alarmowych

    Kontroler stref alarmowych MC16-IAC jest odmianą standardowego kontrolera dostępu MC16, która została zubożona o funkcje związane z obsługą przejść. Kontroler MC16-IAC jest przeznaczony do sterowania stanami uzbrojenia stref alarmowych w budynku oraz prezentacji ich aktualnego stanu. Sterowanie strefami alarmowymi może odbywać się z poziomu terminali dostępu, przez użycie identyfikatora, przez komendę wydaną z klawiatury lub z linii wejściowych. Prezentacja stanu strefy może być realizowana na wskaźnikach LED terminali oraz wyjściach kontrolera. Aktualny stan stref może być na bieżąco prezentowany w programie zarządzającym systemem, który umożliwia jednocześnie sterowanie ich stanem. Integracja z centralą alarmową może być realizowana na dwa sposoby. W każdym z nich, na każdą kontrolowaną strefę potrzebne są dwa połączenia przewodowe pomiędzy kontrolerem a centralą. W pierwszym scenariuszu kontroler MC16-IAC wymusza zmianę stanu strefy alarmowej przez podanie sygnału na linię wejściową centrali, a centrala bezwarunkowo przezbraja strefę. W drugim scenariuszu kontroler MC16-IAC zgłasza do centrali żądanie przezbrojenia strefy alarmowej przez podanie sygnału na linię wejściową centrali, która w dalszej kolejności przetwarza otrzymane zgłoszenie i jeśli pozwalają na to inne okoliczności (np. stan gotowości) ją przezbraja. W obydwu scenariuszach centrala alarmowa sygnalizuje stan uzbrojenia strefy alarmowej na linii wyjściowej podłączonej do wejścia kontrolera MC16-IAC sterującego sygnalizacją stanu strefy. Kontroler MC16-IAC wykorzystuje ten sam moduł elektroniczny, co kontroler dostępu MC16 i oferuje te same możliwości rozszerzeń zasobów sprzętowych przez dołączenie zewnętrznych ekspanderów i czytników. W zależności od wersji, kontroler MC16-IAC umożliwia sterowanie do 16 stref alarmowych. Zdarzenia związane z sterowaniem strefami alarmowymi są rejestrowane w bazie danych systemu RACS 5. Kontroler MC16-IAC znajduje zastosowanie w tych miejscach gdzie wymagane jest sterowanie systemem alarmowym z poziomu urządzeń i metod dostępnych w systemie RACS, ale bez jednoczesnej obsługi kontroli dostępu. W przypadku, gdy kontroler ma realizować obydwie funkcje (sterowanie systemem i kontrolę dostępu) wykorzystywane są kontrolery serii MC16-PAC.

  • MC16-EVC-8 kontroler wind konwencjonalnych

    Kontroler MC16-EVC przeznaczony jest do współpracy z systemami windowymi, w których wybór piętra odbywa się za pomocą zmiany stanu styku elektrycznego skojarzonego z przyciskiem wyboru piętra. W koncepcji kontroli dostępu zastosowanej w kontrolerze MC16-EVC w celu wyboru piętra użytkownik musi najpierw zalogować się na czytniku zainstalowanym w windzie, po czym kontroler aktywuje zestaw linii wyjściowych, które odblokowują piętra, do których dany użytkownik ma dostęp. Uprawnienia do poszczególnych pięter mogą być definiowane przy użyciu harmonogramów czasowych i kalendarzy, istnieje również możliwość czasowego odblokowywania przycisków bez konieczności wymogu logowania. Wyjścia odblokowujące przyciski mogą być zlokalizowane na dowolnych ekspanderach I/O podłączonych do kontrolera niemniej najbardziej do tego celu nadaje się ekspander MCX8 oferujący osiem wyjść przekaźnikowych z izolowanym stykiem NO/NC. Logowanie użytkowników może być realizowane na dowolnym czytniku serii MCT, PRT lub czytnikiem z kompatybilnym interfejsem Wiegand. Kontroler umożliwia obsługę jednej windy z 64 piętrami i do 8000 użytkowników. Podobnie jak w innych kontrolerach serii MC16, komunikacja z aplikacją zarządzającą VISO jest szyfrowana i odbywa się za pośrednictwem sieci LAN/WAN. Obsługa wind klasycznych jest dostępna w wersji oprogramowania zarządzającego VISO ST i nie jest limitowana w zakresie ilości obsługiwanych wind w systemie.

  • MC16-PAC-ST-1 kontroler dostępu

    MC16-PAC-ST jest sieciowym kontrolerem dostępu oraz automatyki budynkowej dedykowanym do systemu RACS 5 v2 w wersji ST.

    W zależności od wersji kontroler umożliwia obsługę do 16 przejść kontrolowanych dwustronnie. MC16-PAC-ST oferuje rejestrację zdarzeń dla celów RCP oraz integrację z systemem alarmowym. Koncepcja integracji z systemem alarmowym umożliwia prezentację stanu strefy alarmowej oraz sterowanie jej stanem bezpośrednio z poziomu terminali dostępu. MC16-PAC-ST udostępnia zaawansowany, a jednocześnie bardzo wydajny sposób zarządzania użytkownikami systemu oraz kształtowania ich uprawnień. Proces konfiguracji kontrolerów systemu jest realizowany współbieżnie, a ilość kontrolerów w systemie nie wpływa na czas jego konfiguracji, który zwykle kończy się przed upływem 1 minuty.Kontroler zarządzany jest z aplikacji VISO ST, która umożliwia współpracę z serwerową bazą danych Microsoft SQL Server. Zarządzanie systemem może być realizowane z poziomu wielu stacji roboczych z programem VISO ST i przez operatorów o różnym poziomie uprawnień. System umożliwia swobodny dostęp do logu zdarzeń systemu, jak i zarządzanie jego użytkownikami.Komunikacja z komputerem zarządzającym jest realizowana za pośrednictwem sieci LAN/WAN z protokołem szyfrowanym metodą AES128-CBC.

  • MCT62E czytnik zbliżeniowy

    MCT62 jest terminalem dostępu przeznaczonym do wykorzystania w systemie kontroli dostępu i automatyki budynkowej RACS 5. Terminal umożliwia identyfikacje użytkowników za pośrednictwem kart zbliżeniowych standardu EM 125 kHz.  MCT62E jest wyposażony w interfejs komunikacyjny RS485 za pośrednictwem, którego jest podłączony do kontrolera dostępu. Urządzenie może być instalowane na zewnątrz budynków bez konieczności stosowania dodatkowych zabezpieczeń. Terminal jest zgodny z linią wzorniczą RADIUS.

  • CPR32-NET-BRD - centrala systemu RACS 4

    Centrala CPR32-NET-BRD rozszerza funkcjonalność systemu kontroli dostępu oraz umożliwia zarządzanie nim bezpośrednio przez sieć LAN/WAN w oparciu o wbudowany interfejs Ethernet. Spośród funkcji dostarczanych przez centrale najważniejsze to: centralny bufor zdarzeń, centralny zegar i kalendarz systemu, funkcja globalnego anti-passbacku oraz możliwość łączenia kontrolerów, współbieżnie przezbrajane strefy alarmowe. Centrala CPR32-NET-BRD oferuje ponadto możliwość programowej integracji z centralami alarmowymi serii INTEGRA (firmy SATEL) oraz obsługę 16 bezprzewodowych zamków systemów Sallis (firmy SALTO) lub Aperio (firmy ASSA ABLOY).

  • UT-4DR - interfejs RS485-Ethernet

    Interfejs UT-4DR umożliwia komunikację z systemem kontroli dostępu RACS 4 za pośrednictwem sieci komputerowej 10/100 BaseT Ethernet. Ponadto, interfejs udostępnia 4 linie, które mogą być skonfigurowane jako wejścia/wyjścia obsługiwane z poziomu przeglądarki sieciowej lub za pomocą komend protokołu Telnet, dzięki czemu istnieje możliwość wykorzystania interfejsu poza systemem kontroli dostępu RACS jako zdalnego portu WE-WY sterowanego za pośrednictwem sieci komputerowej.

  • UT-2USB - interfejs USB-RS485

    UT-2USB v2.0 umożliwia komunikację z urządzeniami szeregowymi pracującym w standardzie RS485 za pośrednictwem portu USB w komputerze PC. Zasadniczo, interfejs ten został zaprojektowany do wykorzystania w systemie kontroli dostępu RACS niemniej może być również wykorzystany w innych sytuacjach, w których zachodzi potrzeba komunikacji z urządzeniem szeregowym wyposażonym w port RS485. Dzięki izolacji galwanicznej wbudowanej w interfejs UT-2USB v2.0, komputer do którego podłączony jest interfejs jest odseparowany elektrycznie od urządzeń podłączonych do zacisków RS485 i nie zachodzi zagrożenie przepływem prądów wyrównawczych pomiędzy masami zasilania.

Nasi partnerzy

Zapytaj o cenę

Zamknij

Zapytaj o produkt

Zamknij
zamknij Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.